Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 24 sierpień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Kaczmarek za...

Kaczmarek za Protasiewicza w PE ds. Białorusi

Kaczmarek za Protasiewicza w PE ds. Białorusi

ika 05-06-2012, ostatnia aktualizacja 05-06-2012 18:01

Filip Kaczmarek
autor: Bartosz Jankowski

Filip Kaczmarek (PO) został jednomyślnie wybrany na nowego przewodniczącego delegacji PE ds. stosunków z Białorusią. Kaczmarek zastąpi Jacka Protasiewicza (PO), obecnego wiceszefa PE.

Innym polskim europosłem, który przewodniczy gremium Parlamentu Europejskiego zajmującym się relacjami UE ze wschodnimi sąsiadami jest Paweł Kowal (PJN), przewodniczący delegacji PE ds. współpracy z Ukrainą.

Nowy przewodniczący delegacji PE ds. Białorusi zapowiedział we wtorek, że będzie starał się kontynuować pracę Protasiewicza, który zrezygnował z przewodniczenia delegacji po objęciu funkcji wiceprzewodniczącego PE.

Kaczmarek ocenił, że stosunki UE z Białorusią są obecnie "trudne i bardzo skomplikowane".

- Po wyborach prezydenckich (z grudnia 2010 roku) współpraca polityczna UE z Białorusią została znacząco ograniczona i opiera się na kontaktach na szczeblu ekspercko-roboczym - powiedział Kaczmarek cytowany w komunikacie. - Naszym zadaniem w najbliższych miesiącach będzie wsparcie dla rozwoju demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego, w tym środowisk i niezależnych mediów, których sytuacja wciąż się pogarsza - dodał.

PE wielokrotnie apelował do władz Białorusi w przyjmowanych rezolucjach o bezwarunkowe zwolnienie wszystkich więźniów politycznych.

Podczas pierwszego posiedzenia delegacji pod przewodnictwem Kaczmarka, jej członkowie przyjęli wniosek o zgłoszenie białoruskiego działacza politycznego i dyrektora Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" Alesia Bialackiego do Pokojowej Nagrody Nobla.

Przeczytaj więcej o:  Białoruś, Filip Kaczmarek, Jacek Protasiewicz, PE


Źródło: Rzeczpospolita