Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 24 sierpień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Rozstrzygnięto...

Rozstrzygnięto konkurs Poznański Ekolider Szkolny 2012

Rozstrzygnięto konkurs Poznański Ekolider Szkolny 2012


Fotel z plastikowych butelek, strona internetowa i giełda używanych zabawek znalazły się wśród projektów nagrodzonych w konkursie o tytuł Poznańskiego Ekolidera Szkolnego 2012. Wyniki konkursu ogłoszono w środę

Konkurs skierowany był do uczniów poznańskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Szkoły przygotowały 34 projekty.
Ideą konkursu było przygotowanie kampanii informacyjnej na temat Sprawiedliwego Handlu i Milenijnych Celów Rozwoju oraz praktyczne projekty poświęcone ekologicznej gospodarce odpadami.

Najlepszy projekt w grupie szkół podstawowych przygotowany został przez szkołę nr 85. Uczniowie tej szkoły w ramach racjonalnej gospodarki odpadami zorganizowali w szkole giełdę używanych zabawek i gier komputerowych, którymi mogli się wymieniać miedzy sobą.
Wśród szkół gimnazjalnych najlepszym okazało się gimnazjum nr 43, którego uczniowie założyli, na darmowym serwerze, szkolną stronę internetową, na której umieszczali własne informacje na temat ochrony środowiska i sprawiedliwego handlu.

Najlepszy projekt wśród szkół ponadgimnazjalnych przygotowało V LO. Uczniowie tej szkoły z plastikowych butelek po napojach zbudowali wygodny fotel do czytania, a do jego testowania namawiali klientów jednego z centrów handlowych. Akcja została sfilmowana.
Oficjalne rozdanie nagród i wielki finał konkursu EKOfan 2012 odbędzie się w niedziele w Światowym Dniu Ochrony Środowiska - na terenie Ogrodu Botanicznego w Poznaniu.
W tym dniu szkoły, w których uczestnicy przygotowali najlepsze projekty konkursowe otrzymają z rąk prezydenta Poznania honorowe tytuły „Poznańskiego Ekolidera Szkolnego 2012”. Wszyscy uczestnicy zwycięskich i wyróżnionych drużyn otrzymają rowery, ufundowane z wpływów z koncertu Stinga w 2010 roku.
Nagrodę specjalną wyjazd studyjny dla liderów najlepszych zespołów do Brukseli ufundował Filip Kaczmarek poseł do Parlamentu Europejskiego.
Koncert Stinga odbył się w ramach cyklu "Poznań dla Ziemi" - z każdego sprzedanego biletu na te koncerty 5 zł przekazywanych jest na cele związane z ochroną środowiska. (PAP)