Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 24 sierpień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Poznań: Europoseł...

Poznań: Europoseł solidarny z Tybetem. Wywiesił na balkonie tybetańską flagę

Flaga Tybetu powiewa na balkonie poznańskiego biura europosła Filipa Kaczmarka. W ten sposób szef Platformy Obywatelskiej w Poznaniu solidaryzuje się z narodem tybetańskim w rocznicę powstania przeciw Chinom, które rozpoczęło się 10 marca 1959 roku.
Poznań: Europoseł solidarny z Tybetem. Wywiesił na balkonie tybetańską flagę

Flaga Tybetu powiewa na balkonie poznańskiego biura europosła Filipa Kaczmarka

(© Fot. Archiwum)


W niedzielę, o godz. 10 na balkonie biura europosła Platformy, Filipa Kaczmarka, które znajduje się przy ulicy Masztalarskiej zawisła flaga Tybetu. Ten gest jest wyrazem solidarności z Tybetańczykami, którzy 10 marca 1959 roku wyszli na ulice Lhasy, swej stolicy, aby zaprotestować przeciwko inwazji i okupacji prowadzonej przez Chińską Republikę Ludową.

Protest był początkiem powstania tybetańskiego, podczas którego zginęło około 87 tysięcy ludzi.

Chińczycy jednak nie zaprzestali represji. Sprzeciwiając się prześladowaniom, okupacji chińskiej, domagając się powrotu Dalajlamy i wolności dla Tybetu od lutego 2008 roku ponad 100 mniszek i mnichów, a także osób świeckich dokonało samospalenia.

Źródło: Głos Wielkopolski