Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Biografia

BiografiaPRYWATNIE

Urodziłem się w Poznaniu. Ukończyłem studia historyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. W 2005 zostałem doktorem nauk humanistycznych /politologia, UAM/. Moja żona - Beata Machowska-Kaczmarek jest dziennikarką. Syn - Ignacy jest uczniem liceum.

POLITYKA - SAMORZĄD

Na początku lat 90-tych byłem przewodniczącym władz krajowych NZS. W 1994 roku brałem udział w zakładaniu Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci". Jako poseł na Sejm I kadencji (1991-1993) byłem między innymi członkiem sejmowej Komisji ds. Układu Europejskiego. W 2001 roku brałem udział w zakładaniu poznańskiej Platformy Obywatelskiej. Współtworzyłem klub radnych PO w Radzie Miasta Poznania i poznańskie struktury PO. W latach 1998-2002 pełniłem mandat radnego i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Poznania. W roku 2003 zorganizowałem od podstaw Biuro Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta Poznania zostając jednocześnie jego pierwszym dyrektorem. Od 2010 roku jestem szefem poznańskiej Platformy Obywatelskiej.

EUROPA

Sprawami europejskimi zajmuję się od kilkunastu lat. Będąc posłem w 1992 roku postulowałem podczas debaty sejmowej, aby Polska wystąpiła z wnioskiem o pełne członkostwo we Wspólnotach Europejskich. W 1993 roku byłem współzałożycielem stowarzyszenia, które przekształciło się w Ośrodek Badań i Edukacji Europejskiej w Poznaniu. W 1996 roku współinicjowałem powołanie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Mikuszewie. Do lutego 2007 r. byłem prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych. Stowarzyszenie zorganizowało m.in. Europejskie Spotkanie Młodzieży (Poznań, 2003). W 1996 roku byłem stypendystą The German Marshall Fund of the United States.


PARLAMENT EUROPEJSKI

Od 2004 jestem posłem do Parlamentu Europejskiego, gdzie jak wszyscy posłowie PO należę do frakcji EPP /Europejska Partia Ludowa/. Obecnie jestem koordynatorem grupy EPP w Komisji Rozwoju, która zajmuje się pomocą dla krajów rozwijających się, oraz stara się wspierać przemiany demokratyczne w tych krajach oraz zasiadam w
Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności.

W 2009 roku moja praca w Komisji Rozwoju została doceniona i otrzymałem tytuł MEP Award – najlepszego europosła w kategorii polityka rozwojowa.

Jestem także członkiem Rady Gubernatorów Europejskiego Funduszu na rzecz Demokracji, którego celem jest wspieranie działań opozycji i działaczy społecznych w krajach niedemokratycznch. 


Należę do 10 zespołów parlamentarnych:
1.   EP Caucus on Burma
2.   The Association of European Parliamentarians with Africa -AWEPA
3.   EP Taiwan Friendship Group
4.   EP Rugby Union Intergroup
5.   EP Beer Club
6.   European Advocates for Epilepsy Working Group
7.   EP Working Group on Roma-people
8.   EU-Nepal Friendship Group
9.   Friends of Sri Lanka
10. Friends of Zimbabwe
11.  EPWorking Group on innovation access to medicines and poverty-related diseases

 W ramach Grupy EPP (EPL) działam jako:
1.   Członek Biura Grupy (zarządu)
2.   Koordynator Komisji Rozwoju
3.   Koordynator Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP- EU
4.   Członek Parlamentarnego Koła Małych i Średnich Przedsiebiorstw (Grupa EPL jest jedyna grupą polityczna w PE, która w pełni uznaje rolę MŚP jako podmiotów tworzących miejsca pracy w Europie)
5.   Członek grupy EPL do spraw  Dialogu Międzykulturowego i spraw ReligijnychJestem członkiem 5 intergrup:
3.  Intergrupa Sport
5.  Intergrupa SME