Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 24 sierpień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Flaga Tybetu na...

Flaga Tybetu na balkonie biura Kaczmarka. Bo dziś...

 ... rocznica powstania Tybetańczyków przeciwko chińskiej okupacji.

Dokładnie 54 lata temu - 10 marca 1959 r. - tysiące mieszkańców Tybetu wyszły na ulice stolicy Lhasy, aby zaprotestować przeciwko inwazji Chińskiej Republiki Ludowej. Zakończyło się to powstaniem, w którym zginęło 87 tys. ludzi. Od tamtej pory nieprzerwanie trwa brutalna i represyjna polityka rządu chińskiego przeciwko Tybetańczykom.

W niedzielę w geście solidarności z uciskanym narodem flagę Tybetu wywieszono na balkonie poznańskiego biura europosła Filipa Kaczmarka (PO). Dokonał tego jeden z pracowników polityka.

Ponadto Kaczmarek zorganizował akcję poparcia na Facebooku. Na swoim profilu zachęca do przesyłania zdjęć z napisem "Popieram wolny Tybet". Do tej pory zdjęcia nadesłało kilkadziesiąt osób. W niedzielę biuro opublikuje specjalny kolaż powstały na bazie nadesłanych fotografii.

Jak informuje biuro Kaczmarka, od lutego 2008 r. ponad sto mniszek, mnichów oraz osób świeckich dokonało w Tybecie samopodpalenia. Każda z tych osób domagała się wolności dla Tybetu i powrotu Dalajlamy.

Źródło: Gazeta.pl